Činnost 9. 6.14 - Uživatelské akce

Uživatelské akce nad formuláři.

Vstupní formulář pro evidenci uživatelských akcí nad předlohami

Tato činnost umožňuje jednoduše manipulovat s formuláři ESO9 bez toho, aby je bylo nutné kopírovat ze Start adresáře do aplikačního webu. Formuláře lze modifikovat pro jednotlivé uživatele, skupiny uživatelů nebo všechny uživatele bez rozlišení. Jednotlivé akce načtené z databáze se cachují, cache uživatelských akcí se maže obvyklými způsoby.

Odkaz "Stránka"

Vazbou na tabulku s objekty pro zabezpečení(WEBSTR) se vybere relativní cesta k formuláři(HTML souboru), který bude modifikován.

Odkaz "Uživatel"

Pokud je vybrán konkrétní uživatel, bude se daná akce generovat do formuláře pouze pro něj.

Odkaz "Skupina uživatelů"

Není-li zadán konkrétní uživatel, lze zadat skupinu uživatelů, pro něž se bude akce do formuláře generovat. Není-li zadán ani konkrétní uživatel ani skupina uživatelů, bude se akce generovat pro všechny uživatele v dané aplikaci.

Položka "Číslo formy"

Pořadí formy ve formuláři, pro kterou se bude akce generovat. Formy se číslují od jedné.

Položka "Typ akce"

Typ akce prováděné s formulářem, tj.přidání/ubrání akce na hyperlink nebo přidání/ubrání tlačítka ve formě.
Typy akcí:

0 = Přidání akce na hyperlinku. Přidá akci (odkaz) na konec nadpisu hlavní tabulky formy (tag CAPTION).

1 = Ubrání akce na hyperlinku. Odebere existující akci (odkaz) z nadpisu hlavní tabulky formy.

7 = Záměna akce na hyperlinku. Zamění jeden odkaz (tag A HREF) jiným odkazem. Oba jsou v uživatelské akci odděleny dvojitým svislítkem („||“).

2 = Přidání HTML do nové buňky nové řádky. Přidá kompletní HTML kód (např. input box s popisem a tlačítkem) na konec formy do nově vloženého řádku s jednou buňkou.

9 = Přidání HTML do nové řádky. Viz 2, ovšem aplikační server automaticky nepřidá nový řádek, ten musí být součástí uživatelské akce. Její HTML kód tedy musí obsahovat jeden nebo více řádků tabulky (tag TR) rozdělené do buněk (tag TD). Výhodou je možnost individuálního pozicování nově přidávaného obsahu s ohledem na strukturu stránky, kterou uživatelskou akcí modifikuji.

10 = Přidání HTML do nové tabulky. Viz 9, ovšem uživatelská akce musí obsahovat kompletní HTML tabulku (tag TABLE) s libovolně naformátovaným obsahem. Vhodné pro individuální rozšiřování formuláře obsahem formátovaným bez ohledu na jeho strukturu.

3 = Ubrání HTML z formuláře. Odebere existující HTML kód z jedné formy. HTML kód určený k odstranění musí mít stejnou syntaxi (vč.bílých znaků), jakou má ve fyzické HTML předloze.

4 = Přidání parametru MaxDataRows. Hodnota parametru (ve formuláři položka „URL akce/hodnota parametru“) pak musí obsahovat maximální počet povolených řádků.

5 = Přidání parametru ViewName;. Pokud ve formě tento parametr není, přidá jej, pokud již ve formě je, přidá jen další hodnotu parametru (obě hodnoty jsou oddělené středníkem).

6 = Přidání parametru NavBar.

8 = Záměna části formuláře. Zamění libovolnou část HTML kódu formuláře za jiný. Obě části jsou v uživatelské akci odděleny dvojitým svislítkem („||“).

9 = Přidání HTML do nového řádku.

10 = Přidání HTML do nové tabulky.

11 = Přidání parametru MaxDataRowsAllow.

12 = Přidání parametru RowFilter. Hodnota parametru (ve formuláři položka „URL akce/hodnota parametru“) pak musí obsahovat číslici „0“ nebo „1“.

13 = Přidání parametru CHAT. Hodnota parametru (ve formuláři položka „URL akce/hodnota parametru“) pak musí jméno tabulky, k níž je chat vztažen.

Položka "URL akce"

Kompletní hyperlink (tj.vč.TAGu), který reprezentuje akci nad formou a který se bude přidávat k již existujícím akcím ve formuláři. Pokud se jedná o ubrání akce, bude se text kompletního hyperlinku vyhledávat v zadané HTML předloze a pokud bude nalezen, smaže se. Manipulace s akcemi se děje v rámci nadpisu formy (tag Caption), manipulace s HTML pak v rámci celé formy (tj. uvnitř tagů Form).

Pro přidání parametru MaxDataRows nebo MaxDataRowsAllow bude položka URL obsahovat hodnotu tohoto parametru (číslo udávající maximální povolený počet řádků).

Pro přidání parametrů ViewName a NavBar bude položka URL obsahovat hodnotu těchto parametrů.

Pro záměnu libovolné HTML sekvence formuláře za jinou se obě části (nahrazovaná, nahrazená) oddělují dvojitým svislítkem („||“).

Pro přidání parametru RowFilter bude položka „URL akce/hodnota parametru“ obsahovat hodnotu „0“ nebo „1“.

Položka "Popis akce"

Popis akce volným textem pro snazší orientaci bez nutnosti analyzovat HTML obsah akce.

DokuWiki Appliance - Powered by TurnKey Linux