Činnost 9. 6.13. 1 - Hromadné spouštění SQL příkazů
Umožní spustit SQL příkazy ze všech souborů ve zvoleném adresáři
Adresář se soubory
Zadejte cestu k adresáři včetně masky nebo tlačítkem „Procházet…“ zvolte jeden soubor z adresáře a upravte masku. (Adresář musí být přístupný z aplikačního serveru.)
Seznam souborů
Pomocná funkce. Tlačítkem „Vypiš seznam souborů“ zobrazíte seznam všech souborů vyhovujících zadanému adresáři a masce.
Přitom se nezobrazuje jejich obsah, ani se nijak nekontroluje.
Nastavení transakce
Hodnotu transakce můžete nastavit:
- Každý soubor v samostatné transakci (standardní): Celá sada SQL příkazů z jednoho souboru se provede v jedné transakci, což znamená, že pokud se některý z nich nepodaří provést, celá transakce se vrátí zpět. Buď se zdaří všechny nebo žádný příkaz ze souboru.
- Každý příkaz v samostatné transakci: Každý příkaz v sadě (oddělený GO nebo středníkem) zakládá samostatnou transakci. Pokud se podaří, pokračuje k dalšímu. Pokud se nepodaří, tento jeden příkaz je vrácen a pokračuje se k dalšímu.
- Bez transakce: není zahajována transakce.
Soubory po zpracování
Můžete nastavit akci po zpracování souborů:
- Přesunout do podadresáře „zpracovano“: zpracovaný soubor se přesune do podadresáře Zpracovano\, který je založen v adresáři se vstupujícími soubory.
- Přejmenovat: u souboru se změní přípona na „.OLD“
- Ponechat: se souborem se nestane nic, zůstane v původním adresáři.
V případech přesunutí a přejmenování je navíc do názvu souboru doplněno RRRR_MM_DD-HH_MM_SS_SSSS což je aktuální datum a čas včetně tisícin sekundy. Důvodem je situace, kdy opakovaně zpracováváte soubory se stejnými jmény a mohlo by docházet k jejich přepisování.
Proveď příkazy v souborech
Znovu načte seznam souborů vyhovujících zadanému adresáři a masce.
Načítá jednotlivé soubory, načte z nich SQL příkazy, je-li sada příkazů, musí být odděleny GO nebo středníkem na samostatném řádku.
SQL příkazy ze všech souborů provede.
V informačním okně zobrazí výsledek (počet načtených souborů, počet chyb při práci se soubory, počet jednotlivých příkazů, případný počet chyb v příkazech).
Detailní protokol (se seznamem souborů a s popisem chyb v příkazech) je uložen v protokolu SqlExec.log v adresáři aplikačního serveru.
Zpracování ESQ souborů
Pokud některý ze vstupujících souborů má příponu ESQ, provede se napřed jeho dekomprimace do pomocného adresáře a pak se provede zpracování jako v předchozím bodě.
Pro zpracování velkých scriptů při přechodu na novou verzi raději použijte standardní instalační nástroje.